Tipy na zajímavá místa na Třeboňsku

Třeboňsko je část Jižních Čech, na kterou místní nedají dopustit. Zajímavá historie, obrovské množství vodních ploch, rozlehlá příroda - to vše láká k návštěvě. Chcete o Třeboňsku vědět víc?

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Třeboň najdeme na Jindřichohradecku, kousek od Českých Budějovic. Nachází se mezi Rožmberkem a Světem, což jsou velké rybníky, které se historicky vážou přímo na samotnou Třeboň. Najdete zde populární lázeňská a rekreační střediska, kde o vás bude 100% postaráno.

Historie Třeboně sahá až do 12. století. Získání statutu města proběhlo v roce 1341. V letech 1376 a 1378 dostala Třeboň výsadu měst královských a mohla dovážet sůl.

Město si postupně předávali Vítkovci, bratři z Rožmberka, Švamberkové a Schwarzenbergové.

Do Třeboně se jezdí hlavně do přírody, proto doporučujeme ubytování v chatě nebo chalupě. V chatě se budete cítit velmi příjemně - sami, s rodinou nebo s vaší milovanou polovičkou.

KAM V TŘEBONI NA JÍDLO

Co by to bylo za výlet bez dobrého jídla? Máme pro vás dva tipy na oblíbené třeboňské restaurace.

Krčma U Kellyho

Přeneste se do dob, kdy v Třeboni žili poslední Rožmberci a navštivte Krčmu u Kellyho. Z vnitřních prostorů na vás dýchne neuvěřitelná dávka historie a tajemna. A to není vše. Skvěle se tu najíte. V nabídce najdete typicky česká jídla, pořádné kusy masa a čerstvé ryby. Jako předkrm zkuste například uzený jazyk nebo tatarák z lososa.

Hodnocení 4,6

Restaurace Šupina a Šupinka

Milujete ryby? Zaskočte k Šupině. Zdejší restaurace Šupina se specializuje na lahodnou přípravu rybích pochoutek. V nabídce najdete rybí mísu, rybí polévku, kapří tatarák, uzeného úhoře a mnoho dalšího. Nevynechte specialitu kapří hranolky, které u hostů na plné čáře vedou. Druhá restaurace Šupinka je mladším sourozencem Šupiny. Šupinku ráno využívají hosté ubytování v místních apartmánech.

Hodnocení 4,5

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ TŘEBOŇSKO

Sháníte ubytování, které nebude drahé? Zkuste chaty a chalupy, kterých je na Třeboňsku opravdu hodně. Hotely bývají neosobní, ale pravá chalupa, to je jiná. Navíc můžete přijet s dětmi, psem a užít si klidu a pohody. V okolí chat se nachází velké množství turistických cest, stačí jen vyskočit z postele, posnídat a můžete vyrazit.

V létě si rezervujte chatu s bazénem. Co je lepšího než osvěžení po celodenní turistice? Navíc budete mít 100% soukromí.

Suchdolské pískovny

Máte rádi koupání v pískovnách? Ubytujte se v okolí Suchdolských pískoven. Na výběr máte ze 3 - Tušť, Cep I (Magdaléna) a Cep II. Pro děti je nejlepší pískovna Tušť, která má příjemně pozvolný vstup do vody. Cep I vás ohromí svou rozlohou. K pískovnám se dá dojet z Třeboně na kole.

TIPY NA DALŠÍ VÝLETY PO TŘEBOŇSKU

Přírodní park Česká Kanada

Pravá Kanada je velmi daleko. Proto se novinář Jaroslav Arnošt Trpák na začátku 20. století rozhodl, že svůj rodný kraj maximálně zpopularizuje. V tomto období bylo cestování na vzestupu, tak ho napadlo, že exotický název přinese nové návštěvníky. A měl pravdu. Díky podpoře místních politiků, aktivistů a podnikatelů se pojmenování vžilo a přilákalo mnoho lidí. Proč Kanada? Protože je zde typicky sychravo. Kanadu také připomíná vzhled přírody, lesní komplexy a vodní plochy.

Určitě si ji nenechte ujít už jen kvůli zajímavé historii.

Krýzovy jesličky

Největší mechanické jesličky na světě zapsané v Guinessově knize rekordů najdete v Jindřichově Hradci. Prohlédnout si můžete neuvěřitelných 1398 figurek. Mechanismus, který byl původně poháněn ručně, uvádí do pohybu 133 figurek. Betlém se nezrodil jen tak. Celých 60 let zabralo místnímu punčochářskému mistru Tomáši Krýzovi přivést nápad k životu. Je opravdu monumentální - 17 metrů dlouhý, 2 metry vysoký a 2 metry široký.

Bohužel za cca 100 let provozu byl mechanismus dost opotřebený, takže se zahájila náročná a titěrná oprava. Po třech letech je v roce 2020 práce teprve v polovině. Přesto jsou jesličky opravdu nádherné a stojí za návštěvu. Najít je můžete v Muzeu Jindřichohradecka.

tipy na zajimava mista na trebonsku2

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME