Chutná svačina pro školáky i předškoláky na výlety i procházky

Přemýšlíte, co dětem zabalit k jídlu na školní výlet nebo s nimi chcete vyrazit jen na dlouhou procházku? Dobré a kvalitní jídlo můžete připravit za pár minut a dodáte jim energii na všechna dobrodružství.

chutna svacina pro skolaky i predskolaky na vylety i prochazky2

Některé maminky dítkům dávají ochucený kupovaný tvaroh nebo jogurt. To samé, ale můžete připravit doma z klasického bílého jogurtu nebo obyčejného tvaru. Ochutíte ho podle toho, co máte zrovna za ovoce a přimíchat můžete i vločky, rozinky, oříšky nebo domácí müsli. Na delší výlety, ke kterým dítě potřebuje spoustu síly, se hodí třeba také kandované ovoce, které obsahuje více cukru, a tedy i rychlou energii. Tak můžete skoncovat s kupovanými čokoládovými tyčinkami a nezdravými cukry.

Pokud jdete třeba do parku nebo na hřiště, vezměte místo sladké šťávy třeba smoothie nebo domácí ovocnou šťávu, kterou vyrobíte doma pomocí odšťavňovače. Dítěti dodá více energie a vitamínů. Kombinace pomeranče, jablka a banánu ocení děti hlavně v zimě, v létě zkuste jahody nebo maliny kombinované s hruškou.

Vytvořit můžete i vlastní domácí přesnídávky. Stačí na to dobrý mixér a během pár minut vytvoříte čerstvou přesnídávku, kterou můžete doplnit například piškoty nebo ji dát dítěti jen tak. Přesnídávku můžete zabalit spolu se lžičkou do skleněné nebo plastové uzavíratelné misky či sklenice.

Pokud jedete s dítkem na delší výlet nebo jede se školou či školkou, bude potřeba větší svačina. Pečivo ve formě žitného či celozrnného (ne vícezrnného) chleba se sýrem neuškodí, přibalit můžete i nakrájené ovoce, domácí ovocnou šťávu nebo zmiňovanou přesnídávku. Místo sýra můžete zvolit šunku nebo jinou uzeninu, s tím ale u dětí opatrně a vždy volte uzeniny s vysokým podílem masa.

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME